Múlt-kor.hu

Múlt-kor bolt: Itt vásárolhatsz termékeinkből 》

Új eljárás egy világháborús náci tömeggyilkosság ügyében

2012. március 21. 13:08

Újabb vizsgálatot indít az olasz katonai ügyészség azzal a csaknem hetven éve elkövetett tömeggyilkossággal kapcsolatban, amelyet a náci Németország katonái követtek el egy görög szigeten.

<

1943 szeptemberében Adolf Hitler személyes parancsára több mint négyezer fegyvertelen olasz katonát végeztek ki a Görögország nyugati partjainál, a Jón-tengeren fekvő Kefalónia görög szigeten, megtorlásul azért, hogy Róma kapitulációja ellenére a szigeten állomásozó olasz egységek nem tették le a fegyvert, hanem szembeszálltak az odaérkező német megszállókkal.

Az olasz katonai ügyészség bejelentette, hogy újraindítja a nyomozást a Wehrmacht egy ma is élő volt tagja ellen, aki részt vett az olasz katonák lemészárlásában - jelentette az olasz sajtó. A 89 éves, Németországban élő egykori tisztet 117 olasz katona megölésével vádolják.

Nehéz eljárás elé nézünk, mert hosszú idő telt el a mészárlás óta, és nagyon öreg a vádlott. Mégis, tartozunk ezzel az áldozatok hozzátartozóinak - mondta Marco De Paolis katonai ügyész. 2009-ben befejeződött az eljárás, mert elhunyt Othmar M., az öldöklés egyik utolsó résztvevője. Az egykori hadnagy beismerte, hogy részt vett a kivégzésekben, de azt mondta, Hitler személyesen adott parancsot rá, hogy végezzenek az olasz katonákkal. Az ilyen parancs megtagadását pedig halállal büntették.

Két másik, 90 év körüli volt Wehrmacht-katona ellen is eljárás indult a mészárlás miatt, de ezeket bizonyíték hiányában megszüntették.

Támogasd a Múlt-kor szerkesztőségét!

Miért támogassam a Múlt-kort?


	Új eljárás egy világháborús náci tömeggyilkosság ügyében

Aktuális számunkat keresse az újságárusoknál vagy fizessen elő itt!

2026. nyár: A Harmadik Birodalom első asszonyai

Ízelítő a Magazinból

További friss hírek

Legolvasottabb cikkeink

Facebook Twitter Tumblr

 

Váltás az asztali verzióra