Nemzetközi bűnhálózat állhat a Louvre kifosztása mögött
2026. június 5. 13:47 Múlt-kor
A francia Le Parisien és a belga L’Avenir lapok beszámolója szerint új fordulatot vett az évtized egyik legnagyobb műkincsrablási ügye: gyanús telefonadatok segítségével a francia nyomozók nemrég megállapították, hogy Belgium lehetett a Louvre kifosztásában résztvevő bűnhálózat hátországa.
A 2025. október 19-én elkövetett, látványos műkincsrablás ügyében indított vizsgálat során a nyomozók nemrég új bizonyítékokat találtak, amelyek alapján elképzelhető, hogy egy nemzetközi bűnhálózat áll az évtized rablása mögött. A Le Parisien cikke szerint a hatóságok több gyanús kelet-európai személy telefonját is átvizsgálták, amelyek belgiumi hívásai és helymeghatározási adatai arra utalnak, hogy a rablás előkészítésében és a zsákmány eltüntetésében egy Belgiumból működtetett háttérhálózat is szerepet játszhatott.
Az eredmények után a francia rendőrség kijelölt tagjai azonnal Belgiumba utaztak, hogy a helyszínen folytassák a vizsgálatot. A hatóságok immár nemzetközi bűntársakat és orgazdákat is keresnek, és nem zárják ki annak lehetőségét sem, hogy a rablást egy szervezett bűnhálózat, vagy tehetős nemzetközi megbízók kérésére hajtották végre.
A tolvajok még október 19-én, vasárnap reggel 9 órakor jutottak be a híres Apolló-galériába, ahonnan néhány perc alatt 88 millió euró értékű zsákmányt sikerült eltulajdonítaniuk. Azóta nem lehet tudni semmit többek között a Napóleon által Mária Lujza császárnénak ajándékozott ékszerekről, illetve Eugénia császárné gyémántokkal díszített tiarájáról sem. A Le Parisien újságírója és a belga L’Avenir szerint a nyomozás hamarosan új szakaszba léphet: a francia gyanúsítottak kihallgatása során ugyanis – enyhébb büntetésért cserébe – többen is elárulhatják, hová rejtették a lopott ékszereket.


szerkesztőségét!

