Cenzúrázzák a kínai mészárlásról szóló mangát Japánban
2004. november 15. 11:24
A történelem egyik legbrutálisabb népirtása
A japán revizionisták körében általános vélemény ugyanis, hogy az `úgynevezett nankingi incidens` meg sem történt, vagy ha igen, a meggyilkoltak száma alacsony volt, illetve semmiképp sem lépte túl a civil áldozatok háborúkban szokásos számát. A Sanei címú jobboldali lap októberben egyenesen a `kitalált, úgynevezett nankingi incidens`-ként hivatkozott a Motomiya művében is szereplő eseményekre.
Japán újoncok szurony-gyakorlatot tartanak élő kínai foglyokon (A fotó először a Look magazinban, 1938-ban jelent meg) |
Az élő embereket bajonett-gyakorlatokra használták, kibelezték, leöntötték benzinnel és felgyújtották, vagy szamurájkarddal tömegével fejezték le őket. Nem volt ritka az élve eltemetés sem. Egyes tisztek azon versenyeztek, ki tud ugyananyi idő alatt több embert lefejezni.
Mintegy 20 000 nőt - köztük gyermekeket, időseket, szerzeteseket - erőszakoltak meg a nyílt utcán, sőt, templomokban. Az erőszakot gyakran csoportosan, a hozzátartozók szeme láttára követték el, majd ugyanerre kényszerítették a közvetlen családtagokat is. A nőket megcsonkították, majd velük is brutálisan végeztek.
A várost és a városlakókat a japán hadsereg lényegében teljesen kifosztotta, a házakat - köztük történelmi műemlékeket - felgyújtották.
A kínai becslések összesen 300 000 és 400 000 közé teszik az áldozatok számát.