Teleki László öngyilkossága rendőri szemmel
2012. február 10. 18:24
Pontosan mit láthattak 1861-ben a helyszínelők? Mik voltak a helyszínelés korabeli körülményei? És hogyan folyna le ez a rendőri vizsgálat ma, a 21. században? - megtudhatják szombaton a Nemzeti Múzeumban az Élő MúzeumCafé által szervezett beszélgetésből.
A Teleki életét és halálának tragikus körülményeit bemutató tárlatban nagy hangsúlyt kap az öngyilkosság utáni rendőrségi helyszínelés: eredeti dokumentumok bemutatása mellett 3D-ben láthatjuk Mayer György fotográfus helyszínen készült sztereofotójának életnagyságú kivetítését, amely fontos helyet foglal el a magyar kriminalisztika történetében.
Pontosan mit láthattak 1861-ben a helyszínelők? Mik voltak a helyszínelés korabeli körülményei? És hogyan folyna le ez a rendőri vizsgálat ma, a 21. században?
A beszélgetés résztvevői: Csorba László történész, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója, Debreczeni-Droppán Béla történész és Lengyel Beatrix, a Magyar Nemzeti Múzeum Fotótárának vezetője, a kiállítás kurátorai, valamint Anti Csaba László alezredes, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Karának tanársegédje és Bozó Csaba alezredes, az ORFK Bűnügyi és Szakértői Kutatóintézet Technikai osztályának vezetője. A beszélgetést Martos Gábor, a MúzeumCafé főszerkesztője vezeti.
A beszélgetés előtt 15.00 órától Csorba László vezetést tart a kiállításban, majd 16.00 órától a két rendőrtiszt rendez rövid bemutatót a korabeli helyszínelésről.
A program a Magyar Nemzeti Múzeum szervezése, így arra a belépés ezúttal nem ingyenes. A beszélgetést azonban szokás szerint rögzítjük, és a felvétel megtekinthető lesz a www.muzeumcafe.com honlapon.