Késik a Watergate-iratok közzététele
2004. november 8. 14:00
A diákok nem is tudnak az iratokról
Bár hatalmas mennyiségű irattömegről van szó, az anyagban vannak fehér foltok. Ezek közé tartozik az informátorok személyazonossága, hiszen Bernstein és Woodward megígérték az interjúalanyoknak: nem fedik fel kilétüket. Ezeket az információkat, mint mondták, `tételenként` fogják a Központtal tudatni, de csak azután, hogy az illetők meghaltak.
Woodward nem volt hajlandó válaszolni arra kérdésre, hogy még mindig kapcsolatban áll-e a "Mély Toroknak" nevezett, a történet felgöngyölítésében kulcsszerepet játszó informátorral - vagy akár a meginterjúvoltak bármelyikével. Azt azonban közölte: nincs tudomása arról, hogy bárki komolyan ellenezné a dokumentumok napvilágra kerülését.
Nixon túl részeg volt | ||
|
Stephen Reese, zsurnalizmust oktató professzor szerint az iratok rendkívül értékes forrást jelentenek a diákok számára. "Történelmi jelentőségű esetről van szó, melynek hatalmas hatása volt az újságírásra és az amerikai politikára egyaránt" - mondta a professzor a Texan Dailynek.
A Texasi Egyetem diákjai közül viszont rengetegen azt se tudják, hogy az iratok a campuson vannak. "Tök állat, hogy nekünk is van ilyen történelmi cuccunk, és bármelyik diák elolvashatja" - nyilatkozta a Watergate-iratokról Jacob Sloan újságíró-növendék.