A legősibb szeméremdomb
2003. július 10. 12:26
Stonehenge nem más, mint egy ősi termékenységi szimbólum
<
labia minora |
A kutatócsoportot vezetője, Perks meglehetősen nagyvonalúan kezeli a kövek közelében fellelt sírok datálását és annak üzenetét. Azok közül egyik sem abból a korból származik, amikor Stonehenge épült - így a prof. A halállal kapcsolatos összefüggés tehát - szerinte - kizárható. Akkor viszont marad a születés, amire a bizonyítékot a helyszín felülnézetéből véli megtalálni a doktor.
Egészen pontosan úgy véli, hogy a kősorba torkolló széles allé gyakorlatilag egy új életbe vezető útként is felfogható, hiszen - állítja Perks - Stonehenge kinézete kísértetiesen hasonlít egy emberi vulvához.
Természetesen feltették a kérdést a professzornak: ha elmélete igaz lenne, akkor mivel magyarázza a közeli Woodhenge mellett fellelt gyermekáldozati tetemet? Hiszen Stonehenge is szolgálhat hasonló meglepetésekkel.
Az ősi társadalmakban a teremtő eszméje igen elterjedt volt, legyen szó akár Ősanyáról, akár a Föld istenéről. Amennyiben Stonehenge alkotói az Anyaföld eszméjében hittek, akkor az ősi kultikus hely szimbolikusan olyan üzenetet hordozott, hogy Stonehenge minden élet kezdete - már csak kinézete miatt is - állítja a szülészprofesszor.
Az i.e. 3000 és 1600 között épült Stonehenge-ről - ami egyébként ma a Világörökség része - úgy tartják, hogy a bronzkorban helyi hatalmasságok temetési ceremóniáinak lebonyolítására szolgált.