Magyar rocktörténet lemezborítókon
2007. augusztus 10. 16:00
Május óta látogatható a szentesi Koszta József Múzeumban a `Tűrt, Támogatott, Tiltott` A magyar rockzene története bakelitlemez-borítókon című időszaki kiállítás.
<
Magyarországon az első, társadalmi méretekben is érzékelhető robbanás a beat-mozgalom volt, amely egyre több embert mozgatott meg. A rock második generációja, azaz a `farmerosok nemzedéke` 1970-71-től bukkant fel nagyobb tömegben a koncerteken új sztárokat, új zenekarokat juttatva a csúcsra. A harmadik nemzedék a hetvenes évek második felében szerveződött sajátos arculattal rendelkező táborrá.
A lemezborítók tervezése, kivitelezése külön művészeti ágazattá vált az évtizedek során. Különös értéket képviselnek azok a darabok, amelyeket a kiadást követően betiltottak, de néhány ezer a boltokba került. A lemezek beszerzése, birtoklása sok esetben a zenei identitás fontos kifejezőjévé vált. Kiállításunk remélhetőleg alátámaszthatja azt a törekvést is, miszerint a jelenkor és a közelmúlt tárgyi kultúrájának múzeumi bemutatása és dokumentálása az egyre inkább sürgető feladataink közé tartozik.
A tárlatot Karikó-Tóth Tibor szentesi iskolaigazgató ajánlja az érdeklődők figyelmébe. A kiállítást Arató Mátyás bakelitlemez-gyűjteményéből a gyűjtő és Mód László néprajzkutató rendezte, a kivitelezést Vígh László restaurátor végezte.
További információk: Koszta József Múzeum, 6600 - Szentes Kossuth tér 1.
Nyitva tartás: K-Cs 9-13, P-V 13-17
Látogatható: 2007. szeptember 30-ig
Tel.: (63) 313-352
[email protected]
[email protected]