Múlt-kor.hu

Múlt-kor bolt: Itt vásárolhatsz termékeinkből 》

Maja hieroglifák Guatemalában

2006. január 30. 13:00

Egy rendkívüli jelentőségű régészeti kutatás eredményeiről, a 2300 éves maja civilizáció falfestményeiről és hieroglifáiról tartottak sajtótájékoztatót Guatemalavárosban.

<

A 2001 óta zajló ásatások során felfedezett falfestmények rendkívüli jelentőséggel bírnak a maja kultúra tanulmányozása szempontjából - jelentette be William Saturno, az amerikai és guatemalai régészekből álló csoport vezetője. A San Bartolóban talált falfestmények művészi részletességgel ábrázolják a maja teremtéstörténetet. A feltárt művek minden bizonnyal a spanyolok érkezése előtti Amerika egyik legértékesebb leletegyüttesét alkotják - mondta el Saturno.

A mintegy 2300 éves leletek között hieroglifákat is találtak, amelyeket még nem sikerült megfejteni. "A maják leginkább uralkodóik és isteneik cselekedeteit örökítették meg, de a társadalmuk vallási és világi eseményeire is következtetni lehet a leletekből" - mondta el a kutató. Az ásatások során egy magas rangú férfi sírját is feltárták. A halott mellé temetett értékes tárgyak között találtak egy kőből és agyagból készült szobrot, amely nagy valószínűséggel Chac-ot, a maja kultúra esőistenét ábrázolja.

(Múlt-kor/MTI-Panoráma)

Támogasd a Múlt-kor szerkesztőségét!

Miért támogassam a Múlt-kort?

Maja hieroglifák Guatemalában

Aktuális számunkat keresse az újságárusoknál vagy fizessen elő itt!

2024. őszi különszám: Ármány és szerelem a Fehér Házban

Ízelítő a Magazinból

További friss hírek

Legolvasottabb cikkeink

Facebook Twitter Tumblr

 

Váltás az asztali verzióra