Az „erdei iskolák” eredetileg a tuberkulózis elleni küzdelmet szolgálták
2020. augusztus 3. 17:36 Múlt-kor
Az Egyesült Államok meghódítása
A providence-i iskolafelügyelet a rendelkezésükre bocsátott egy használaton kívüli téglaépületet, amelynek egy emeleti tantermét oly módon alakították át, hogy egyik falát teljes egészében nagyméretű ablakok tették ki, amelyeket ajtókként ki lehetett nyitni egész napra.
Az új fajta iskola tanulói olyan gyermekek voltak, akiket veszélyeztetett a betegség – környezetükben már voltak tuberkulózisos egyének –, de ők maguk még nem produkáltak tüneteket.
Az első hideg új-angliai télen a gyermekek ruhaként magukra ölthető vastag takarókba, úgynevezett „eszkimó ülőzsákokba” bugyolálva ültek a tanteremben, lábaikhoz pedig melegített zsírköveket helyeztek.
A teremben lévő tűzhely valamelyest tompította a hideget, de így sem volt sosem néhány fokkal melegebb a kinti hőmérsékletnél.
Az első tanév végére mindazonáltal egyetlen diák sem betegedett meg, többségük egészségében még javulás is tapasztalható volt.
A sikeren felbuzdulva sokak átvették a nyitott iskola gondolatát, két éven belül 65 hasonló intézmény nyitotta meg kapuit az Egyesült Államokban – közülük 11 szintén Providence-ben. Egyesek az eredeti, nyitott falú megoldást választották, mások egyszerűen az épület tetején vagy teljesen a szabadban tartották óráikat.
1918-ra már 130 amerikai városban működött valamilyen szabad levegőjű iskola. A nyugati és déli államokban még a téli hőmérséklettel sem merültek fel gondok, így voltaképpen adta magát, hogy egész évben a szabadban folyjon a tanítás.