Új felfedezések írhatják át Amerika történelmét
2011. május 18. 11:51 The Daily Mail
Az új kutatási eredmények szerint egyrészt hetven emberre vezethető vissza az amerikai őslakosság, másrészt az Újvilágot régebben népesíthette be az ember, mint azt eddig hittük.
Jody Hey, a Rutgers Egyetem genetikusa szerint 14 ezer évvel ezelőtt nem több mint hetven olyan ember népesítette be Amerikát, akik Szibériából keltek át a mai Alaszka területére. Hey új megközelítésből vizsgálta az amerikai őslakosság eredetét, kilenc genetikai régiót elemezve. Mintáit az amerind nyelvet beszélő népek köréből vette, mert ez a nyelvi csoport lehet a legősibb a ma Amerikában megtalálható nyelvcsaládok közül. Az amerikai mintákat összehasonlította a szibériai népektől származó DNS-el.
Más felfedezések is újraírhatják Amerika történetét. Márciusban a texasi Austintól nem messze olyan ember által készített kőeszközöket találtak, melyeknek korát 15 ezer évesre teszik. A Buttermilk Creek területén talált lelet 56 tárgyat, valamint kőtörmeléket tartalmaz. Az új felfedezést a texasi A&M Egyetem régésze, Michael Walters a Grál megtalálásához hasonlította, mert ezek a leletek vélhetően idősebbek, mint a kontinensen elsőnek tartott Clovis kultúra, amely 13 ezer évvel ezelőtt jelent meg az amerikai kontinensen.