Múlt-kor.hu

Múlt-kor bolt: Itt vásárolhatsz termékeinkből 》

10 tény a sorozatgyilkosokról

2020. április 22. 09:16 Múlt-kor

<

1. A történelem első ismert sorozatgyilkosa, a Kr. e. 2. századi Kínában élt Liu Pengli herceg áldozatainak száma a korabeli források szerint meghaladta a százat.

2. Gilles de Rais-t, a francia hadsereg főtisztjét, Jeanne d’Arc harcostársát több tucat gyermek megerőszakolásáért, megkínzásáért és megöléséért végezték ki, ám a vádak feltételezhetően a rivális földesurak koholmányai voltak.

3. Az 544 gyilkosságban bűnösnek talált, és 1581-ben kivégzett német bandita, Peter Niers a vád szerint 24 terhes nő magzatát vágta ki méhéből.

4. A legenda szerint a 17. század elején bőre megfiatalodása érdekében a halálra kínzott fiatal lányok vérében fürdőző magyar arisztokrata özvegy, Báthory Erzsébet valószínűleg koncepciós per áldozata lett.

5. Az első „modern” amerikai sorozatgyilkosnak tartott chicagói H. H. Holmes egy hangszigetelt gázkamrákkal, titkos csapóajtókkal és mérgekkel teli kastélyban végezte ki áldozatait a 19. század végén.

6. A szadista, pedofil és nekrofil, áldozatai vérét megivó Peter Kürtent, a Düsseldorfi Vámpírt 1931-ben guillotine-nal végezték ki.

7. 1969-ben a sátánista, faji háborút hirdető hippi, Charles Manson utasítására gyilkolták meg Roman Polanski feleségét, a 8 és fél hónapos terhes Sharon Tate-et.

8. Andrej Csikatilo, a Vörös Hasfelmetsző 53 nőt és gyereket ölt meg különös kegyetlenséggel. Bár 1994-ben kivégezték, első gyilkosságáért az ártatlan Alekszandr Kravcsenko fizetett az életével.

9. A legtöbb áldozatot a másvilágra küldő brit sorozatgyilkos, Harold Shipman orvos 1975 és 1998 között feltételezések szerint közel 250 betegével végzett.

10. Pedro Alonso Lopez, az Andoki Rém a feltételezések szerint mintegy 300 kislányt erőszakolt meg és mészárolt le a 70-80-as években. 1998 óta szabadlábon bujkál. 

Támogasd a Múlt-kor szerkesztőségét!

Miért támogassam a Múlt-kort?

10 tény a sorozatgyilkosokról

Aktuális számunkat keresse az újságárusoknál vagy fizessen elő itt!

2024. őszi különszám: Ármány és szerelem a Fehér Házban

Ízelítő a Magazinból

További friss hírek

Legolvasottabb cikkeink

Facebook Twitter Tumblr

 

Váltás az asztali verzióra