Múlt-kor.hu

Múlt-kor bolt: Itt vásárolhatsz termékeinkből 》

Több ezer éves, rejtélyes kőépítmények bukkantak elő Szaúd-Arábiában

2017. október 26. 09:52 MTI

Titokzatos, nagy felületű kőépítményeket találtak ausztrál kutatók a szaúd-arábiai sivatagban, Medina közelében. A kőépítmények 2-9 ezer évesek lehetnek, céljuk és funkciójuk egyelőre nem ismert. Bár a földről is észrevehetőek, csak pár száz méteres magasságból bontakozik ki teljesen a szépségük.

<

A tudósok a Google Earth segítségével bukkantak a mintegy 400 kőfalra - közölte David Kennedy, a Nyugat-Ausztráliai Egyetem régészprofesszora szerdán. A kőépítmények 2-9 ezer évesek lehetnek, céljuk és funkciójuk egyelőre nem ismert. Bár a földről is észrevehetőek, csak pár száz méteres magasságból bontakozik ki teljesen a szépségük - fogalmazott Kennedy.

A szakértő bár már negyven éve kutat a térségben, az egykori vulkáni terület lávamezőiről készült műholdas felvételek láttán ő is meglepődött. A kőfalakat kapuknak nevezte, mivel a levegőből a földön elterülő kapuknak tűnnek. Feltehetően a mai beduinok elődei építették őket. Kennedy és csapata évtizedek óta foglalkozik a Közel-Kelet régészeti lelőhelyeinek kutatásával. Az ausztrál szakemberek eredményeikről novemberben számolnak be az Arabian Archaeology and Epigraphy című szaklapban.

Támogasd a Múlt-kor szerkesztőségét!

Miért támogassam a Múlt-kort?

Több ezer éves, rejtélyes kőépítmények bukkantak elő Szaúd-Arábiában

Aktuális számunkat keresse az újságárusoknál vagy fizessen elő itt!

2024. őszi különszám: Ármány és szerelem a Fehér Házban

Ízelítő a Magazinból

További friss hírek

Legolvasottabb cikkeink

Facebook Twitter Tumblr

 

Váltás az asztali verzióra