Múlt-kor.hu

Múlt-kor bolt: Itt vásárolhatsz termékeinkből 》

Öt különös gyilkossági jelentés a középkori Oxford sikátoraiból

2018. november 30. 18:09 Múlt-kor

<

A szerencsétlen csősz története (1306. június 26.)

Thomas de Weston az Oxford közelében álló Oseney apátság csőszeként dolgozott. 1306. június 26-án este, szokásához híven kiment a rendház földjeire, ellenőrizni, hogy minden rendben van-e. Éjfélig maradt kint, majd ekkor úgy döntött, hogy hazaindul. Lakóhelye az apátság Waltonban (ma már Oxford egyik városrésze) fekvő majorságban volt.

Éppen Waltonba ért, amikor szembetalálta magát egy csapatnyi férfival, akik közül a tanúk hármat tudtak névszerint azonosítani. Louis de Marchia, John de Pekeford és Henry de Sutton – névtelen társaikkal – ekkor ismeretlen okból rátámadtak a szerencsétlen csőszre. Thomas kétségbeesetten védekezett, de a támadók pengéi kétszer is elérték az arcát. Bár a vágások mindkét esetben a csontig hatoltak, nem bizonyultak halálosnak, így a csősz hamarosan menekülőre fogta.

Thomas talán már azt hitte, hogy sikerül meglógnia a támadók elől, amikor Louis de Marchia egy nyílvesszőt eresztett a menekülő férfi hátába. A lövés egy hajszálnyival kerülte el a csősz gerincét, így azonban éppen elérte a szívet, ami már végzetesnek bizonyult. Thomas holttestének megtalálása és az események rekonstruálását követően a hatóságok elfogató parancsot adtak ki az eset után kereket oldó merénylőkre.

Aki szívesen olvasgatná angol nyelven a középkori oxfordi halottkémek további jelentéseit, az ide kattintva megteheti.

Támogasd a Múlt-kor szerkesztőségét!

Miért támogassam a Múlt-kort?

Öt különös gyilkossági jelentés a középkori Oxford sikátoraiból

Aktuális számunkat keresse az újságárusoknál vagy fizessen elő itt!

2024. tavasz: Tróntól a Szentszékig

Ízelítő a Magazinból

További friss hírek

Legolvasottabb cikkeink

Facebook Twitter Tumblr

 

Váltás az asztali verzióra