Múlt-kor.hu

Múlt-kor bolt: Itt vásárolhatsz termékeinkből 》

Különös foghúzási gyakorlatról tanúskodnak a többezer éves kínai koponyák

2018. március 20. 11:54 MTI

Egyedi fogászati beavatkozást sejtető újkőkori csontvázakat találtak a régészek egy 4500 éves sírban a délnyugat-kínai Szecsuan tartományban. A csengtui régészeti intézet szakemberei egy tucat csontváznál azt vették észre, hogy elöl lévő fogaikat eltávolították.

<

Az ásatási munkálatokat vezető Liu Hsziang-jü szerint a leletek remek állapotban maradtak fenn, mivel a földben eltemetve, a levegőtől elzártan, vízzel körülvéve vészelték át az elmúlt 4500 évet. A csengtui régészeti intézet szakemberei több mint száz emberi csontvázat tártak fel – közölték a helyi hatóságok.

A kutatók több mint egy tucat csontváz esetében azt vették észre, hogy az elöl lévő fogakat kihúzták. Ezt a foghúzási gyakorlatot rejtély övezi. Néhány szakértő szerint valamilyen vallási rituálé, vagy a felnőtté válást ünneplő ceremónia részét képezhette.

A foghúzás gyakorlatát már a kelet-kínai Santung tartománybeli Tavenkou lelőhelyen előkerült csontvázaknál is megfigyelték a kutatók. A lelőhely az időszámításunk előtti 4300 és 3500 közötti időszakból való leleteket őriz. Liu szerint a különös szokás talán a keleti Santung régióból került át a Kaosan lelőhely területére, ahol a kutatók szerint város állhatott az újkőkorban. A szakértők DNS-vizsgálatnak vetik alá a csontokat, remélve, hogy az eredményeik segítenek többet megtudni az egykor Szecsuan területén virágzó Su civilizáció eredetéről.

Támogasd a Múlt-kor szerkesztőségét!

Miért támogassam a Múlt-kort?

Különös foghúzási gyakorlatról tanúskodnak a többezer éves kínai koponyák

Aktuális számunkat keresse az újságárusoknál vagy fizessen elő itt!

2024. tavasz: Tróntól a Szentszékig

Ízelítő a Magazinból

További friss hírek

Legolvasottabb cikkeink

Facebook Twitter Tumblr

 

Váltás az asztali verzióra