Múlt-kor.hu

Múlt-kor bolt: Itt vásárolhatsz termékeinkből 》

Női nemi szervet ábrázol a világ legősibb barlangrajza

2012. május 16. 08:53

Női nemi szervet, állati és geometriai figurákat ábrázoló bevéséseket és festményeket találtak Franciaország déli részén. A feltételezések szerint ezek lehetnek a történelem legrégebbi barlangrajzai.

<

A Proceedings of the National Academy of Sciences című folyóiratban közölt tanulmány szerint az alkotásokon végzett radiokarbonos vizsgálatok 37 ezer évesre teszik a rajzokat, ami azt jelenti, hogy azok időben még a dél-franciaországi Chauvet-barlang festményeit is megelőzik.

Mivel az Abri Castanet-i lelőhely nagyon közel van a Chauvet-barlanghoz, könnyen lehet, hogy a művészek egyazon közösség, az aurignaciani kultúra képviselői. Randall White, a New York-i Egyetem antropológusprofesszora szerint az alkotások az Afrikát először elhagyó, majd Eurázsiában szétszóródó, a neandervölgyit felváltó modern emberek első képviselőihez köthetők.

A nemzetközi kutatókból álló csapat alaposan szemügyre vette az ősi bevéséseket: a tanulmányban az olvasható, hogy ezeket okkersárga festékkel vitték fel a hatalmas, rénszarvasvadászok búvóhelyéül szolgáló barlang mészkő mennyezetére, amely az idők során beszakadt.

A rajzokon jól kivehető egy ló fara, valamint egy női szeméremajak, illetve több geometriai jel és további női nemi szervek. „Ugyan nagyon sok állati alakot találtunk, a domináns motívum egyértelműen a női nemi szerv” – közölte White, hozzátéve, hogy ettől függetlenül más interpretáció sincs kizárva.

Támogasd a Múlt-kor szerkesztőségét!

Miért támogassam a Múlt-kort?


	Női nemi szervet ábrázol a világ legősibb barlangrajza

Aktuális számunkat keresse az újságárusoknál vagy fizessen elő itt!

2024. tavasz: Tróntól a Szentszékig

Ízelítő a Magazinból

További friss hírek

Legolvasottabb cikkeink

Facebook Twitter Tumblr

 

Váltás az asztali verzióra