Múlt-kor.hu

Múlt-kor bolt: Itt vásárolhatsz termékeinkből 》

Multimédiás sztártörténész

2002. augusztus 22. 21:58

Simon Schama, a BBC Anglia történelmét feldolgozó sorozatának kultikus műsorvezetője lett Anglia legjobban fizetett televíziós történésze, miután aláírta a HarperCollins és a BBC hárommillió fontos szerződését.

<

[email protected]
  • Az első könyv és az ezen alpuló sorozat, Vad átkelések (Rough Crossings) címmel, az angol – amerikai atlanti migráció és az angol–amerikai kapcsolatok történetét térképezi fel. Közelebbről mindazt, hogy milyen számításokkal, várakozásokkal indultak el az angolok Amerika felé, illetve - hasonlóan - mit éreztek az amerikaiak, mikor a szigetországba látogattak. Schama azt is elárulta „az egyik történet Pocahontas londoni élményeiről, egy másik az amerikai polgárháború végén felszabadult rabszolgákról fog szólni.”
  • A második könyv és sorozat, Halálos ecsetek címmel (Brushes with Death), a válságkorszakukat élő művészek életművét veszi górcső alá.
  • A harmadik könyv, melyhez nem kapcsolódik tévésorozat, Hawaii és a trópikus paradicsom jelenségét vizsgálja.

    „Minden pennyt megér”

    - nyilatkozta a BBC felelőse, miután aláírták a Schama-val a BBC oldaláról egymillió fontot biztosító szerződést. Rupert Murdoch kiadója, a HarperCollins további kétmillió fontot tesz még az asztalra, és ezzel a kiadó hozzájut ahhoz a joghoz, hogy a könyvet nemcsak a brit nemzetközösségi, hanem az amerikai piacon is értékesíthessék.

    Az angolszász történészvilágban korábban csak David Starkey kapott hasonló nagyságrendű (2 millió fontos) megbízást a Channel 4-tól, hogy a brit királyság történetét feldolgozó népszerűsítő történelmi sorozatot készítsen 2003-ban.

    Dr Schama, a New York-i Columbia egyetem művészettörténet professzora, a Sunday Telegraph-nak adott interjúban elmondta: „Persze nagyon örülök a pénznek. Gyermekeim iskoláztatására fogom majd elkölteni.”

    Dr Schama 1980 óta az Egyesült Államokban él és dolgozik, mint elmondta: „van angol útlevelem, de imádom Amerikát és dühös vagyok az ’Amerikafóbiára’.”

  • forrás : Guardian

    Támogasd a Múlt-kor szerkesztőségét!

    Miért támogassam a Múlt-kort?

    Multimédiás sztártörténész

  • Aktuális számunkat keresse az újságárusoknál vagy fizessen elő itt!

    2024. tavasz különszám: Mesés mítoszok és kivételes teljesítmények

    Ízelítő a Magazinból

    További friss hírek

    Legolvasottabb cikkeink

    Facebook Twitter Tumblr

     

    Váltás az asztali verzióra