Múlt-kor.hu

Múlt-kor bolt: Itt vásárolhatsz termékeinkből 》

Török tábor épült a bronzkori falura

2008. május 19. 17:00

Befejeződtek a megelőző régészeti feltárások Nagykanizsa környékén: a szakemberek a területet átadták az autópálya-építőknek.

<

Értékes lelőhelyre bukkantak a 74-es út nyomvonalán, Nagykanizsa-Nagysarok környékén. A 13 és félezer négyzetméteres területen egy késő bronzkori települést tártak fel. Rábukkantak egy késő középkori - valószínűleg török korból származó - ideiglenes tábor, erődítmény nyomaira is. A lelőhelyen zöldmázas kerámia- és fémtöredékek - szög, vaskés patkó darabjai - kerültek elő.

Frankovics Tibor megjegyezte, hogy a kaposvári elkerülő út nyomvonalán csak néhány napig tartott az ásatás, mert ezen a területen nem találtak egyetlen régészeti `objektumot` sem. Hozzátette, hogy az autópályához kapcsolódó régészeti munkák a 61-es út nyomvonalán folytatódnak, ahol az előkészítés után két helyszínen is végeznek majd próbafeltárást.

Megjegyezte: a régészek egy őskori település és egy rézkori sír nyomaira bukkantak Keszthely környékén, amikor az Alsópáhok térségében épülő termálhotel 15 ezer négyzetméternyi területén végeztek megelőző feltárást. A lelőhelyen őskori, favázas lakóházak cölöpszerkezetei és a hozzájuk tartozó építmények, ólak, szemetesgödrök nyomai kerültek elő.

A következő hetekben kezdődik el az alsópáhoki leletek tisztítása, restaurálása. A leletek többnyire sárosan, piszkosan kerülnek elő, ezért csak a leletfeldolgozás, restaurálás után derül ki, hogy milyen információkat nyújtanak a régészek számára - tette hozzá Frankovics Tibor.

(Múlt-kor/MTI)

Támogasd a Múlt-kor szerkesztőségét!

Miért támogassam a Múlt-kort?

Török tábor épült a bronzkori falura

Aktuális számunkat keresse az újságárusoknál vagy fizessen elő itt!

2024. őszi különszám: Ármány és szerelem a Fehér Házban

Ízelítő a Magazinból

További friss hírek

Legolvasottabb cikkeink

Facebook Twitter Tumblr

 

Váltás az asztali verzióra