Városvédők mentenék a régi postaládákat
2008. március 21. 16:00
Miért kell lecserélni a régi, hagyományos, jól bevált piros postaládákat - amelyek a városkép részei - és felszerelni helyettük új, jellegtelen bádogládákat?
<
A postaládák ürítése 100 évig egy magyar fejlesztésű módszer szerint történt, méghozzá úgy, hogy a postai küldemények biztonságosan és akadálytalanul, emberi kéz érintése nélkül hulljanak a zsákba. Az új postaládák ürítése a homlokzati lemezen vágott, kulccsal zárható ajtó megnyitásával történik. A postás a továbbiakban majd kulccsal nyitja ki a levélszekrényt és kézzel szedi ki a leveleket.
A régi postaládák "koszosak, össze vannak firkálgatva és ragasztgatva. Nem lehet kétséges, hogy a lemosatásuk, esetleg újrazománcoztatásuk olcsóbb lehetne, mintha kicserélik mind" - áll a tiltakozók által készített háttéranyagban. Az eseményen megjelent egy mozgássérült hölgy is, aki azt mondta, hogy nem a postaláda formájától függ, hogy tudják-e használni azt, hanem hogy milyen magasra van felerősítve. Akad olyan település, ahol már felszerelték az új ládákat, de ugyanolyan magasra, mint a régieket, tehát ezzel nem nyertek a mozgásukban akadályozottak - hangoztatták a tiltakozók.
Az új ládákat már legyártatták és részben fel is szerelték. A csere 1,6 milliárd forintba kerül. "A jogszabály, amely a postaládákra vonatkozott, megváltozott. Az új jogszabály érvényesítése érdekében a Magyar Posta Zrt.-nek újfajta postaládákat kell felszerelnie. Ezért kellett kiírni közbeszerzési pályázatot az újfajta postaládák legyártatására" - tájékoztatta az MTI-t Tomecskó Tamás, a Magyar Posta szóvivője.
(Múlt-kor/MTI)