Felfedezték az ázsiai Atlantisz romjait
2007. szeptember 24. 12:00
Jonaguni Dzsima japán szigetéhez közel hatalmas, kőből faragott palotákat azonosítottak a tenger mélyén, amelyek egyes kutatók szerint az ázsiai Atlantisz, azaz Mu kontinensének romjai lehetnek.
Az építmény egy 5000 éves városból származik, ahol egy kastély, több templom és egy hatalmas aréna süllyedhetett a tenger fenekére - állítja egy japán kutató, aki immár 15 éve foglalkozik a furcsa építményekkel.
A Ryukyu Egyetem szakértője, Kimura Maszaki szerint a 25 méter mélyen fekvő épületek közül a legnagyobb úgy néz ki, mint egy lépcsős piramis, s 2000 évvel ezelőtt egy, a csendes-óceáni szigeteket 1771-ben pusztító szökőárhoz hasonló katasztrófa során süllyedhetett el.
Az 1986-ban felfedezett romok más kutatók szerint természetes képződmények lehetnek. Robert Schoch, a Bostoni Egyetem matematikusa és vezető kutatója szerint csupán egy igen különleges földtani alakzattal állunk szemben.
A bizonytalanságra jellemző, hogy a romok ügyében eddig sem a japán kormányzat, sem a helyi hatóságok nem tett lépéseket, nem került sor még a romok kulturális értékének elismerésére sem. A kutatók pedig további vizsgálatokat szorgalmaznak a romok eredetének tisztázására.