Kiállítás a magyar televíziózás félévszázadáról
2007. április 6. 18:30
Technikatörténeti érdekességek mellett archív műsorrészletek segítségével mutatják be a magyar televíziózás fél évszázados történetét azon a kiállításon, amely csütörtökön nyílt a Jövő Házában.
<
A Jövő Házában olyan `szerethető, közérthető, dokumentarista` kiállítás várja az érdeklődőket, amely a technikatörténeti érdekességek mellett azt is bemutatja, milyen tévéműsorokat néztek az elmúlt évtizedek televíziónézői - hangsúlyozta Hajnóczy Árpád, az intézmény ügyvezető igazgatója az Intervízió címet viselő tárlat megnyitóján.
Dunavölgyi Péter, a Magyar Televízió archívumának igazgatóhelyettese felidézte: az MTV első élőműsorát 1957. május 1-jén sugározta Pye-Morris típusú közvetítőkocsijából. Így a Hősök terén rendezett felvonulás közvetítéséhez köthető a magyar televíziózás születésének hivatalos dátuma. Elmondta azt is, hogy a félévszázados születésnapját ünneplő Magyar Televízió archívuma, mely 1960 óta gondoskodik a műsorok megőrzéséről, több mint 160 ezer órányi anyaggal rendelkezik.
Erdélyi Zsolt, a tárlat kommunikációjáért felelős cég vezetője a kiállítást inkább egy műsorfolyamnak nevezte, amelyre a televíziózás történetének hírességei között az MTV-n át a CNN-ig, a létező összes televízió alapítóját meghívták.
Az MTV archívumából és technikatörténeti gyűjteményéből összeválogatott anyag augusztus végéig látható a Jövő Házában, a budapesti Millenárison.
(Múlt-kor/MTI)