Nikola Teslára emlékeznek a Ludwig Múzeumban
2006. június 26. 15:00
A hagyományos művészettől a digitális installációkig
Csejtei Orsolya, a múzeum sajtófőnöke az MTI-nek elmondta, hogy az alaptárlat több külföldi város - Montreal, Karlsruhe, Madrid, és Rotterdam - után érkezett Budapestre és itt kiegészült magyar művészek alkotásaival, ugyanis a tárlathoz mindenütt csatlakoztak a helyi művészek is.
A Tesla születésének 150. évfordulója előtt tisztelgő tárlaton Jean-Pierre Aubé Az elektromágneses tér erejének kikémlelése című installációja például folyamatosan figyeli a múzeumban létrejött elektromágneses teret, majd az adatokat hangszórókba továbbítja, bemutatva az állandóan körülöttünk levő elektromos szennyezést. Marie-Jeanne Musiol Fénytestek című munkája az élővilág energiáit jeleníti meg növények elektromágneses aurájáról készített fotókkal.
A digitális művészet mellett láthatók a kiállításon hagyományos művészeti eljárásokkal készült alkotások is, mint Július Gyula installációja, Szűcs Attila olajfestményei, Kerekes Gábor fotói, amelyek szintén elektromos jelenségekkel foglalkoznak.
A projekt célja felfedezni a láthatatlan, de észlelhető anyagi erők természetét, a vibráló energiák környezetünkre és az emberi testre gyakorolt hatását, és mindezt megmutatni a művészet eszközeivel. A Rezonancia című kiállítás augusztus 27-ig látogatható a Ludwig Múzeumban, a Művészetek Palotájában a IX. kerület, Komor Marcell út 1-ben.
(Múlt-kor/MTI)