A kínai agyaghadsereg katonái milliók életét mentették meg
2018. március 30. 10:44 Múlt-kor
Előkészületek a mennyországba való átköltözéshez
A munka horderejét tekintve, a tervek szerint a császár teljes pompájában és fenségében készült a túlvilágra, közel az alattvalói felének kíséretében. Ez nem meglepő – ezekben a zord időkben az uralkodó nagysága gyakran a pompázatos túlvilági kísérete alapján került megítélésre. Az uralkodó halála mindig valódi tragédiát jelentett az alattvalók számára – ha akarod, ha nem, meg kell halnod.
A kínai császár e tekintetben semmiben sem különbözött más uralkodóktól, alattvalói életéhez személyes tisztelet nélkül viszonyult. Sőt az ellenségekkel és meghódított népekkel a kegyetlen uralkodó még durvábban bánt. Csin Si Huang-ti a szomszédos államok tudósainak hűtlenségének gyanúja miatt 460 ember élve eltemetését rendelte el. Az ősi Kínában a hatalmaknak nem tetsző kifogásokat és ellenvetéseket mindenféle gond nélkül „orvosolták”.
Nem kizárt, hogy a vezetőnek más okai is lehettek a tudósokkal kapcsolatos elégedetlenségre, ennek ellenére a halhatatlanság szérumát mégsem fedezték fel.
Megértve, hogy a földi élettől előbb vagy utóbb kénytelen megválni, Csin Si Huang-ti komolyan aggódott, hogy ki fogja őt megvédeni a túlvilágon. Ezért eleinte 4000 saját harcosát tervezte magával vinni, akiket előtte természetesen megöltek volna. Rajtuk kívül még más egyéb hivatalnokoknak, ágyasoknak és állami tisztségviselőknek is a túlvilágra kellett volna kísérniük a császárt.