A messzi Kelet egy francia fotós szemével
2014. március 28. 18:11
A 90 éves francia fotográfus, Marc Riboud 1955 és 1958 közötti keleti utazásairól született képeinek válogatásából nyílik kiállítás szombaton a budapesti Mai Manó Házban.
Az élő klasszikus
"Élő klasszikus" - így jellemezte Kőrösi Orsolya, a Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központ ügyvezető igazgatója Marc Riboud-t, akinek Keleti utazás 1955-1958 című kiállítása szombattól látható a Mai Manó Házban. A 90 éves, lyoni születésű francia fotográfus három évet felölelő, Törökországot, Afganisztánt, Japánt, Indiát, Nepált, Kínát, Pakisztánt és Iránt érintő utazása során készített képeiből 62-t láthat a nagyközönség a Magyar Fotográfusok Házában.
Hozzátette: idén 15 éve, hogy megnyíltak a Mai Manó Ház kiállítóterei, amire az év folyamán rendezvénysorozattal fognak megemlékezni, májusban pedig nagyszabású Magnum-kiállítás nyílik a Nagymező utcai Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központban.
Csizek Gabriella, a kiállítás kurátora egy kérdésre válaszolva elmondta: ha nincs Henri Cartier-Bresson, ma Marc Riboud nevét ismerné a világ. Riboud-ról szólva kifejtette: a francia művész nem az egzotikumot ragadja meg, képeiről a második világháború utáni humanista fotográfia jegyei köszönnek vissza, s azokon olyan természetességgel nyílnak meg számára az emberek, mintha nem is lenne a kezében kamera.