Múlt-kor.hu

Múlt-kor bolt: Itt vásárolhatsz termékeinkből 》

Életet mentett a Biblia az első világháborúban

2012. november 26. 12:36

Egy Biblia mentette meg tulajdonosa, a német Kurt Geiler életét Franciaország észak-keleti részén 1917-ben. A központi hatalmak oldalán harcoló gyalogos katona éppen aludt a lövészárokban, amikor találat érte a helyszínt, de a könyv felfogta a gyilkos repeszt. Társai közül többen életüket vesztették a detonáció és a szétrepülő repeszek következtében.

<

Az első világháború nyugati frontjának soha véget nem érő állóháborújában 1917 egyik éjjelén minden figyelmeztetés nélkül közvetlen és pontos találat érte azt az északkelet-franciaországi lövészárkot, ahol Kurt Geiler aludt, feje alatt a Bibliájával. A lövedék sok társát megölte vagy súlyosan megsebesítette. Geilernek azonban kutya baja sem lett, és sikerült kimásznia a törmelék alól.

Csak később, amikor a német katona megtalálta a Szentírást, fedezte fel legnagyobb meglepetésére, hogy a szétzúzott Biblia mentette meg az életét. Fia, a Lipcsei Egyetemen tanító Gottfried Geiler elmondta: „Egy négy centiméter széles repeszdarab szó szerint áthatolt a könyv felső részén. Belefúródott a lövedék, ám nem teljesen, így édesapám megmenekült és még mindig él” – idézte fel a történetet nemrég Geiler.

„Elmondhatjuk, hogy a Biblia, amelyet féltve őrzünk a családban, édesapám igazi megváltása volt” – tette hozzá. Geiler unokája szerint csak méltóképpen lehet bánni egy ilyen családi emlékkel. „Nem tudom elfelejteni azt a pillanatot, amikor apám a könyvszekrényhez vezetett, kinyitotta és kivette belőle a Szentírást, amelyet vastag papírba csomagoltak, hogy szét ne essen” – emlékezett vissza. „Ezt mondta: nézd, ez mentette meg nagyapa életét.”

Támogasd a Múlt-kor szerkesztőségét!

Miért támogassam a Múlt-kort?


	Életet mentett a Biblia az első világháborúban

Aktuális számunkat keresse az újságárusoknál vagy fizessen elő itt!

2024. tavasz különszám: Mesés mítoszok és kivételes teljesítmények

Ízelítő a Magazinból

További friss hírek

Legolvasottabb cikkeink

Facebook Twitter Tumblr

 

Váltás az asztali verzióra