Fáraókori halotti bárkát találtak Egyiptomban
2012. július 26. 15:53 MTI
A fáraók korából származó körülbelül 5000 éves halotti bárkát tártak fel francia régészék a Kairótól nyugatra fekvő Abú Ravásban egy expedíció során, jelentette be szerdán az egyiptomi régészeti miniszter. A felfedezés az első dinasztia fáraója uralkodásának idejéből származik, azaz időszámításunk előtt mintegy 3000 évvel készülhetett.
Mohammed Ibrahim szerint az egyiptomi napbárka Den, az első dinasztia fáraója uralkodásának idejéből származik, azaz időszámításunk előtt mintegy 3000 évvel készülhetett.
A hat méter hosszú és másfél méter széles vízi jármű jó állapotban van mondta a miniszter, hozzátéve, hogy a hajó fa bordázatát jelenleg restaurálják, mielőtt egy múzeumban kiállítanák. A fáraók hite szerint a velük együtt eltemetett bárka átviheti őket a túlvilágba.
Egy egyiptomi régész 1954-ben szinte teljesen épen megmaradt napbárkát talált: a 43 méter hosszú, cédrusfából készült bárka feltehetően Kheopsz fáraóé volt. A 4500 éves bárkát a gízai piramis közelében állították ki, ahol felfedezték.