Múlt-kor.hu

Múlt-kor bolt: Itt vásárolhatsz termékeinkből 》

Utcát neveztek el Petőfi Sándorról Sepsiszentgyörgyön

2010. június 1. 17:44 MTI

Utcát neveztek el Sepsiszentgyörgyön Petőfi Sándor magyar és Mihai Eminescu román költőről, miután a helyi önkormányzat szakaszokra bontotta a város leghosszabb útját, az 1918. december 1. sugárutat - írja az Új Magyar Szó című bukaresti napilap.

<

Az eredetileg egy egységként nyilvántartott sugárút egy része nevével a továbbiakban is a román nemzeti ünnepre emlékeztet, új elnevezést kap viszont a hosszú utca középső része, ezentúl Mihai Eminescu nevét viseli. A sugárút harmadik harmadát pedig Petőfi Sándorról nevezik el. A városi önkormányzat ezen döntését még jóvá kell hagynia a megyei kormányhivatalnak, a prefektúrának is. Január óta magyar prefektusa van Kovászna megyének, György Ervin személyében.

A döntés előtt hosszasan vitáztak a magyar és román tanácstagok az önkormányzat legutóbbi ülésén a szimbolikus szempontból kiemelkedően fontos utcanév-változtatásról. Az egyik szociáldemokrata városi tanácstag a tervezet visszavonását kérte, arra hivatkozva, hogy a román nemzeti ünnepről elnevezet utca feldarabolása érzékenyen érinti a román közösséget. Emlékeztetett arra, hogy nem ez az első kísérlet a módosításra, és két alkalommal a bíróság már elutasította a főutca névváltoztatására vonatkozó indítványokat.

Az önkormányzat a heves vitát kiváltó indítvány mellett több tucat sepsiszentgyörgyi utca idejétmúlt nevének megváltoztatásáról is döntött. A többi között olyan neveket változtattak meg, mint a Haladás, a Fáklya vagy a temető felé vezető Jövő utca nevét. A módosítások 9500 embert érintenek, számukra ingyen kicserélik a lakcímet tartalmazó személyazonossági igazolványukat.

Támogasd a Múlt-kor szerkesztőségét!

Miért támogassam a Múlt-kort?

Utcát neveztek el Petőfi Sándorról Sepsiszentgyörgyön

Aktuális számunkat keresse az újságárusoknál vagy fizessen elő itt!

2024. őszi különszám: Ármány és szerelem a Fehér Házban

Ízelítő a Magazinból

További friss hírek

Legolvasottabb cikkeink

Facebook Twitter Tumblr

 

Váltás az asztali verzióra