Múlt-kor.hu

Múlt-kor bolt: Itt vásárolhatsz termékeinkből 》

Útikönyvek és tömegek

2009. november 24. 09:03

Molnár Gábor az 1960-70-es évek legnépszerűbb és legolvasottabb magyar bédekkereinek írója volt - mutattuk be a kalandos életű szerző megpróbáltatásait, majd annak is utánajártunk, hogy miért kellett rendőröknek feloszlatni 1984-ben a pusztavacsi békefesztiválon összegyűlt tömeget.

<

Molnár Gábor 1930-ban egy bogárgyűjtő expedíció tagjaként jutott el Brazíliába. Több mint két évet töltött az Amazonas mentén, csakhogy egy szerencsétlen baleset következtében megvakult, így haza kellett térnie. Első könyve 1940-ben jelent meg, amelyet a következő évtizedek során további két tucat követett. A később Mongóliát is megjárt, vakon gépelő és később trafikot nyitó népszerű író élete maga volt a kaland.



Az adás második felében bemutattuk, hogy 1984-ben a nemzetközi békemozgalom keretében szerveztek zenei fesztivált a pest megyei Pusztavacsra, ahol a lelkes, színpadbontó tömeget a karhatalomnak kellett feloszlatnia. Az esemény azonban sem a másnapi sajtóba, sem a közbeszédbe nem kerülhetett be. Tömegoszlatástól a vízágyúkig, avagy miért kellett rendőröknek megfékezni a P-Mobil késése miatt ideges tömeget.

A műsor minden vasárnap, 15:30-kor, és ismétlésként kedden délután látható az m1-en.

Támogasd a Múlt-kor szerkesztőségét!

Miért támogassam a Múlt-kort?

Útikönyvek és tömegek

Aktuális számunkat keresse az újságárusoknál vagy fizessen elő itt!

2024. őszi különszám: Ármány és szerelem a Fehér Házban

Ízelítő a Magazinból

További friss hírek

Legolvasottabb cikkeink

Facebook Twitter Tumblr

 

Váltás az asztali verzióra