Múlt-kor.hu

Múlt-kor bolt: Itt vásárolhatsz termékeinkből 》

Bronzkori korsót találtak az útépítők

2008. november 12. 10:42

A százhalombattai Téglagyári-völgy déli szélén az idén nyáron folytatott építkezések során a Nagyrévi kultúra egyik korsója került elő - tájékoztatta a Matrica Múzeum a Százhalombattai Hírtükröt.

<

A százhalombattai Téglagyári-völgy déli szélén idén augusztusban átadott szilárd burkolatú út- és lépcsőrendszer az egyre jobban beépülő Turul utca és a Szent László út közötti közlekedést szolgálja. Mivel a terület már ismert régészeti lelőhelyek között fekszik, a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal (KÖH) az építkezés földmunkáival párhuzamosan régészeti megfigyelést írt elő.

A Matrica Múzeum régészei folyamatosan nyomon követték a csapadékvíz-elvezető árkok kiásását, az úttest alapjának humuszolását (a felső földréteg gépi eltávolítását). Régészeti jelenségekkel sajnos egyszer sem találkoztak, egy olyan időszakban azonban, amikor éppen nem volt régész a munkaterületen, az építő cég egyik figyelmes gépkezelője egy partoldalban szinte ép bronzkori korsót talált, amelyet azonnal átadtak a múzeumnak.

A korsó valószínűleg másodlagos helyzetben, az eredeti temetkezési helytől távolabb került elő, a korai bronzkorban, nagyjából 4000 évvel ezelőtt itt élt közösség (az úgynevezett Nagyrévi kultúra) hagyatéka. Ez a népesség hozta létre az első települést a Téglagyár feletti löszmagaslaton. Szép adalék a korabronzkori battai emlékanyaghoz a Kocsánykertből beadott agyagkorsó.

Az eredeti beszámoló

Támogasd a Múlt-kor szerkesztőségét!

Miért támogassam a Múlt-kort?

Bronzkori korsót találtak az útépítők

Aktuális számunkat keresse az újságárusoknál vagy fizessen elő itt!

2024. ősz: 1944 – A szégyen éve

Ízelítő a Magazinból

További friss hírek

Legolvasottabb cikkeink

Facebook Twitter Tumblr

 

Váltás az asztali verzióra