Újabb érintetlen ókori szarkofágok kerültek elő a szakkarai nekropoliszban
2020. szeptember 22. 09:59 MTI
Újabb érintetlen, 2500 éves szarkofágokat tártak fel a régészek a múlt héten a Kairótól délre fekvő szakkarai nekropoliszban – közölte az egyiptomi idegenforgalmi és régészeti minisztérium, amely szerint a mostani 14 lelettel együtt immár 27-re nőtt az ásatáson talált koporsók száma.
Eltemetésük óta nem háborgatták őket
A fából készült és remek állapotban fennmaradt szarkofágokat színes festmények és hieroglifák díszítik. A koporsók teljesen érintetlenek, eltemetésük óta nem nyitották fel őket.
Neveine el-Arif, a minisztérium szóvivője szerint október elején 13 szarkofágot fedeztek fel a helyszínen egy 11 méter mély aknában és a múlt héten újabb 14 fakoporsóra bukkantak a régészek egy másikban.
A szakemberek egyelőre még tanulmányozzák a leleteket, amelyek eredetéről és további részletekről valószínűleg októberben fognak beszámolni.
El-Arif szerint az ásatási munkálatok folytatódnak és várhatóan újabb fakoporsók kerülnek felszínre a lelőhelyen. A szakkarai nekropolisz nagyjából 16 kilométerre délre található a híres gízai piramisoktól.
A nekropolisz a világörökség részét képező Memphisz ókori városhoz tartozik és itt található Dzsószer fáraó lépcsős piramisa.
A látványosságot idén márciusban nyitották meg újra a turisták előtt 14 évig tartó és csaknem 6,6 millió dollárt felölelő felújítási munkálatok után.