Múlt-kor.hu

Múlt-kor bolt: Itt vásárolhatsz termékeinkből 》

Feltárulhatnak a maja Atlantisz titkai

2017. június 6. 12:00 MTI

A maja kultúra a mai Mexikó déli részén, Guatemalában, Belize-ben, Honduras és Salvador területén virágzott, csúcspontját 500-700 között érte el. A maják erős birodalmat hoztak létre, nevükhöz fűződik egy mintegy 1500 jelből álló írás létrehozása. 

<

Az UNESCO most Guatemala kérésére szakértőket küld a közép-amerikai ország Atitlán tava mélyén megbújó víz alatti maja régészeti helyszínek tanulmányozására. Az ENSZ Nevelésügyi, Tudományos és Kulturális Szervezetének szakemberei ősszel utaznak a Guatemala délnyugati részén fekvő örökségvédelmi helyszín kutatására, a missziót Mría Helena Barba Meinecke, a mexikói antropológiai és történelmi intézet víz alatti örökség programjának vezetője vezeti – jelentette be pénteken az UNESCO.

A szakemberek megvizsgálják a tóban lévő régészeti helyszíneket és – együttműködve a helyi közösségekkel – javaslatokat tesznek a kezelésükre. Közép-Amerika legmélyebb tava, az Atitlán mélyén 1996-ban bukkantak rá számos víz alatti régészeti helyszínre. Megtalálták az ősi maja város, Samabaj maradványait, köztük házak vázait és vallási emlékhelyek romjait. A maja Atlantiszként emlegetett falu egykoron egy szigetre épült, de elsüllyedt a tóban, valószínűleg vulkánkitörés vagy földcsuszamlás nyomán.

A maja kultúra a mai Mexikó déli részén, Guatemalában, Belize-ben, Honduras és Salvador területén virágzott, csúcspontját 500-700 között érte el. A maják erős birodalmat hoztak létre, nevükhöz fűződik egy mintegy 1500 jelből álló írás létrehozása. A maja romvárosok Mexikóban és Guatemalában közkedvelt turisztikai célpontok. A térségben ma is élnek maja leszármazottak

Támogasd a Múlt-kor szerkesztőségét!

Miért támogassam a Múlt-kort?

Feltárulhatnak a maja Atlantisz titkai

Aktuális számunkat keresse az újságárusoknál vagy fizessen elő itt!

2024. őszi különszám: Ármány és szerelem a Fehér Házban

Ízelítő a Magazinból

További friss hírek

Legolvasottabb cikkeink

Facebook Twitter Tumblr

 

Váltás az asztali verzióra