Múlt-kor.hu

Múlt-kor bolt: Itt vásárolhatsz termékeinkből 》

Megtalálták Európa legrégebbi sírjait

2006. március 14. 12:00

A közép-lengyelországi Dwreca településén kilenc éve folytak ásatások, azt követően, hogy a régészek félkör alakú, rejtélyes máglyák nyomaira bukkantak.

<

Megtalálták a legősibb európai civilizáció nyomait
Mint arról a The Independent című brit napilap beszámolt, a régészek egy hatalmas - i.e. 4800 és 4600 között épült - templomrendszer maradványait fedezték fel egy 600 kilométer hosszú területen, amely Németországon, a Cseh Köztársaságon, Szlovákián és Ausztrián keresztül húzódik. Ezek a jelentős méretű építmények a feltételezések szerint 2000 évvel régebbiek a gízai piramisoknál és az angliai Stonehenge kőépítménynél.
Marian Marciniak, az ásatásokat vezető régész arról számolt be a sajtónak, hogy a temetkezési hely a jégkorszak utáni időszakból származik, kora tízezer évesre becsülhető.

A sírokból egy 18-21 év körüli nő, egy csecsemő, egy 5-7 éves és egy 7-11 éves fiú, valamint egy ülő helyzetű férfi földi maradványai kerültek elő. A testeket vadállatok fogaival díszített állati bőrökbe öltöztették, és fakéregbe göngyölve temették el. A homokdombon talált sírokat úgy építették, hogy először kiégették, majd az üreget fenyőfa törzsekkel bélelték ki, és vöröses földdel szórták be.

A leletek Európa legrégebbi feltárt sírjainak számítanak - jelentette a PoloniaPress hírszolgálat.

(Múlt-kor/MTI-Panoráma)

Támogasd a Múlt-kor szerkesztőségét!

Miért támogassam a Múlt-kort?

Megtalálták Európa legrégebbi sírjait

Aktuális számunkat keresse az újságárusoknál vagy fizessen elő itt!

2024. őszi különszám: Ármány és szerelem a Fehér Házban

Ízelítő a Magazinból

További friss hírek

Legolvasottabb cikkeink

Facebook Twitter Tumblr

 

Váltás az asztali verzióra