Múlt-kor.hu

Múlt-kor bolt: Itt vásárolhatsz termékeinkből 》

Vágtázó Csodaszarvas

2005. december 8. 12:14

Az ősi magyarság tudása sokkal magasabb rendű, mint ameddig a nyugati filozófia kétezer éve alatt eljutott - nyilatkozta a Heti Válasznak Grandpierre Attila, az öt éve nem koncertező Vágtázó Halottkémek s a nemrég első koncertjét adó Vágtázó Csodaszarvas formáció frontembere, a Magyar Tudományos Akadémia munkatársa.

<

- Tíz-húsz éves alkotómunkával kifejlesztettem magamban egy világképet. Az út vége felé azt kellett látnom, hogy a járatlannak hitt ösvény több ezer éves nyomoktól hemzseg. Mint mondtam, három szinten létezik a valóság: a jelenségek, a törvények és az elvek létszintje. És három első elv létezik: a fizikai, a biológiai és a pszichológiai. S az ősi magyar rovásírásban hogy jelölik az egyet? Két vízszintes vonallal, melyet egy függőleges keresztez. Minden kultúrában egyetlen pont vagy vonal az egy jele, de itt egységet alkotó hármassággal állunk szemben. A világegyetem egységéről van szó. Ahogy a nemzeti jelképeken is: hármas halom, rajta háromszirmú korona, azon kettős kereszt, amely szintén három vonalból áll. Hármas hármasság. Nem hatalmi jelvényt látunk, hanem a világegyetem lényegéről alkotott filozófiai tudás megjelenítését. Az ősi magyarság tudása sokkal magasabb rendű, mint ameddig a nyugati filozófia kétezer éve alatt eljutott.

- Hogyan kerülte el, hogy megmosolyogják a tudós kollégák?

- Olyan nemzetközi folyóiratok szerkesztőbizottságának vagyok tagja, olyan folyóiratokban publikálok, amelyek ha nem is a szűkebb értelemben vett csillagászat tárgykörében mozognak, ugyanolyan tudományos háttérrel, ranggal bírnak, mint azok, amelyekben az Akadémia többi munkatársa is publikál.

Olvasható a Heti Válaszban

Támogasd a Múlt-kor szerkesztőségét!

Miért támogassam a Múlt-kort?

Vágtázó Csodaszarvas

Aktuális számunkat keresse az újságárusoknál vagy fizessen elő itt!

2024. ősz: 1944 – A szégyen éve

Ízelítő a Magazinból

További friss hírek

Legolvasottabb cikkeink

Facebook Twitter Tumblr

 

Váltás az asztali verzióra