11 hajmeresztő gyermekgondozási eszköz a 20. század elejéről
2016. december 1. 11:55
Bébigázmaszk
Ennek az 1938 novemberében piacra dobott szerkezetnek a francia feltalálóit a közelgő háborútól, közelebbről pedig egy gáztámadástól való félelem ihlette. A megszűrt levegőt egy vastüdő segítségével pumpálták bele a szerkezetbe. A friss levegő bébigázmaszkba juttatott mennyiségét a szülők szabályozhatták.
Ibolyán túli sugárzással a babacsere ellen
Az újdonsült szülők egyik legnagyobb félelme számos filmben felbukkan, de sajnos nem csak a fikció birodalmában létezik: a gyermekcsere. 1938 decemberére kifejlesztettek egy olyan szerkezetet, amely ultraviola sugárzás segítségével „beleégette” a csecsemő monogramját a bőrébe. A halvány nyomok néhány hét után eltűntek, addig azonban megakadályozták a babacserét. Egészségügyi hatásai feltehetően nem voltak maradéktalanul pozitívak.
Felturbózott bébigázmaszk
Úgy tűnik, a francia feltalálók 1938-as fejlesztésével nem volt mindenki maradéktalanul elégedett. Egy évvel később, 1939 augusztusában ugyanis egy brit férfi három évnyi kutatás után állt elő a francia találmánnyal nagyjából megegyező módon működő szerkezettel, amelynek motorháztetőhöz hasonló része gumírozott, „gázálló” anyagból készült, a rajta lévő ablakon pedig még ki is láthatott a kicsi.