A túlvilágról árulkodik a germán törzsfők sírja
2007. február 28. 12:30
A régészek szerint az 1500 éves temető a népvándorlás korában keletkezett, és a leletek azt bizonyítják, hogy az egykori törzsi vezetők hittek a túlvilági életben.
<
A Die Welt című német napilap internetes változatában közölt beszámoló szerint a Halle városa mellett végzett ásatásokban 14 sírt találtak, egy germán törzs teljes vezetői rétegének temetkezési helyeit. A kutatók most DNS-tesztek segítségével szeretnék megállapítani a rokoni kapcsolatokat, és ebből következtetéseket vonhatnak le az akkori társadalmi kapcsolatokról.
Susanne Friederich, a projekt vezetője szerint a felkelő nap irányába temetett testek, és a sírokban talált számos adomány arra utal, hogy a germánok hittek a túlvilági életben. A feltárás különlegessége, hogy négy sírt egészben, mintegy tömbként emeltek ki a földből. Ezeket restaurálják és konzerválják, majd a jövőben Halle városában állítják ki.
A hunok i. sz. 375 körüli megjelenése váltotta ki az európai germán népvándorlást, amely a római birodalom bukásához és az első európai birodalmak megalapításához vezetett - írja a hamburgi lap internetes változata. A germánok ezen a területen i.sz. 475 és 490 között eredetileg valószínűleg a hunokkal harcoltak, és végül győzelmük után telepedtek le.
(Múlt-kor/MTI)