Múlt-kor.hu

Múlt-kor bolt: Itt vásárolhatsz termékeinkből 》

Először állítják ki a vatikáni Szent Péter-ereklyéket

2013. november 11. 09:47 MTI

Első ízben felhozzák az alagsori kriptából és a nagyközönségnek is bemutatják a Vatikánban a Szent Péter csontjainak tartott emberi maradványokat.
 

<

Az ereklyék közszemlére tételét az új evangelizáció pápai tanácsának elnöke, Rino Fisichella érsek jelentette be az Osservatore Romano vatikáni napilap hétvégi számában. Mint közölte, a csontok nyilvános bemutatására a tavaly októberben XVI. Benedek pápa által meghirdetett Hit éve záróeseményeként és "utolsó fénypontjaként" kerül sor november 24-én, Ferenc pápa jelenlétében.

Mint fogalmazott, a Hit éve eseménysorozatának megkoronázásaként "első alkalommal tesszük közszemlére a csontokat, amelyeket a hagyomány úgy ismer el, mint azét az apostolét, aki itt adta életét az Úrért". A Szent Péter földi maradványaiként tisztelt, aranyszegélyes bíbor szövetbe bugyolált férficsontokat a XII. Pius pápasága idején, 1940-ben végzett ásatások során találták a Szent Péter bazilika alatt, egy olyan síremlék mellett, amelyet a 4. században emeltek Róma első püspökének és az első pápának.

A pápák soha nem állították teljes bizonyossággal, hogy a csontok az első apostoltól, az egyház alapítójától származnak. VI. Pál pápa azonban 1968-ban azt mondta, hogy tudományos vizsgálatok, amelyeket az ötvenes és hatvanas években végeztek, "nagy valószínűséggel" mutatták ki, hogy az egykori galileai halász maradványairól van szó. Péter apostolt 67-ben végezték ki úgy, hogy fejjel lefelé keresztre feszítették Caligula cirkuszában, amely a mai vatikáni kertek területén állt.

Támogasd a Múlt-kor szerkesztőségét!

Miért támogassam a Múlt-kort?


	Először állítják ki a vatikáni Szent Péter-ereklyéket

Aktuális számunkat keresse az újságárusoknál vagy fizessen elő itt!

2024. tavasz különszám: Mesés mítoszok és kivételes teljesítmények

Ízelítő a Magazinból

További friss hírek

Legolvasottabb cikkeink

Facebook Twitter Tumblr

 

Váltás az asztali verzióra