Múlt-kor.hu

Múlt-kor bolt: Itt vásárolhatsz termékeinkből 》

1935-ben is nagy volt a hírverés III. Richard körül

2013. február 14. 12:37

Nem ma kezdődött az 1485-ben elhunyt III. Richard sírja utáni hajsza: egy 1935 szeptemberében megjelent cikk azt állította, hogy valószínűleg a bosworthi csatában kegyetlenül meggyilkolt angol uralkodó koporsóját és csontjait találták meg Leicesterben.

<

A findmypast.com és a British Library közötti szakmai együttműködésnek köszönhetően - amely során mintegy 50 millió oldal dokumentumot digitalizálnak a szakemberek Nagy-Britannia történetének elmúlt kétszáz évéből - derült fény arra az 1935. szeptemberi 7-i újságcikkre, amely a III. Richardnak tulajdonított csontok felfedezéséről szól. A Bath Weekly Chronicle and Herald cikke szerint a kutatók a leicesteri Szent Mária-templom alatt találták meg az 1485-ös bosworthi csatában brutálisan meggyilkolt uralkodó ólomkoporsóját és csontjait.

Az 1935-ben feltárt csontok azonban biztosan nem Richardhoz tartoztak. Mint arról már több alkalommal is beszámoltunk, III. Richard néhai angol király földi maradványait tavaly szeptemberben Leicester egyik autóparkolójának betonja alatt találták meg a közép-angliai város egyetemének régészei. A történelmi horderejű bejelentést, amelyet hónapok óta feszült figyelemmel várt Nagy-Britannia, alapos régészeti és genetikai feltáró kutatómunka előzte meg.

A brit régészet utóbbi évtizedeinek legnagyobb jelentőségű felfedezését az tette lehetővé, hogy sikerült fellelni az évszázadok óta rendkívül vitatott személyiségű egykori uralkodó ma élő kései leszármazottait, és a tudósok sikerrel vontak ki épségben maradt DNS-mintákat az 528 éve halott király csontvázából.

Támogasd a Múlt-kor szerkesztőségét!

Miért támogassam a Múlt-kort?


	1935-ben is nagy volt a hírverés III. Richard körül

Aktuális számunkat keresse az újságárusoknál vagy fizessen elő itt!

2024. ősz: 1944 – A szégyen éve

Ízelítő a Magazinból

További friss hírek

Legolvasottabb cikkeink

Facebook Twitter Tumblr

 

Váltás az asztali verzióra