Múlt-kor.hu

Múlt-kor bolt: Itt vásárolhatsz termékeinkből 》

Minden eddiginél korábbi leletek árulkodnak az ősi kínai csillagászatról

2019. június 26. 16:30 MTI

Az ősi kínai csillagászat eddigi legkorábbi bizonyítékainak számító, ötezer éves relikviákat tártak fel a kutatók a közép-kínai Honan tartományban.

<

A szakemberek a Göncölszekér hét látható és két nem látható csillagát megjelenítő kerámiaedényeket fedeztek fel a tartományi fővárosban, Csengcsouban fekvő, 5000 éves Csingtaj-romoknál. Az edényeket velük azonos korú urnakoporsók, valamint különböző korszakokból származó sírok, mozsárok, áldozati gödrök és egyéb relikviák veszik körül.

A leletek kiértékelésében résztvevő kutatók úgy vélik, hogy a csillagászati relikviák és az azokat körülölelő áldozati maradványok egybetartoznak, a "téli napfordulós áldozatbemutatásról" szóló ősi kínai dokumentumokat igazolva.

A szakértők szerint a leletek azt mutatják, hogy Csingtaj ősi lakói rendelkeztek bizonyos csillagászati ismeretekkel, és nagyszabású áldozati ceremóniák keretében imádkoztak egyebek között a jó termésért.

A mostani felfedezést megelőzően az észak-kínai Sanhszi tartománybeli Taosze régészeti lelőhelyen feltárt, 4200 éves obszervatórium volt az ősi kínai csillagászat legkorábbi bizonyítéka.

Támogasd a Múlt-kor szerkesztőségét!

Miért támogassam a Múlt-kort?

Minden eddiginél korábbi leletek árulkodnak az ősi kínai csillagászatról

Aktuális számunkat keresse az újságárusoknál vagy fizessen elő itt!

2024. őszi különszám: Ármány és szerelem a Fehér Házban

Ízelítő a Magazinból

További friss hírek

Legolvasottabb cikkeink

Facebook Twitter Tumblr

 

Váltás az asztali verzióra