Koreában már a 8. században használtak öblítéses WC-t
2017. szeptember 29. 08:32
Egy 8. századi, az egyesített Silla-korszakra datálható öblítéses WC maradványait találták meg a mai Dél-Koreában, Észak-Kjongszang tartományban fekvő Kjongdzsu városában. Ez az első alkalom, hogy fürdőszobát találtak egy ősi dél-koreai lelőhelyen.
A Kjongdzsui Kulturális Örökség Nemzeti Kutatóintézetének kedden kiadott közleménye szerint a Kjongdzsuban található Dong Palotától északra fekvő lelőhelyen folyó feltárás során egy kőépületben egy öblítéses WC-re, valamint egy vízelvezető rendszerre bukkantak.
Ez az első alkalom, hogy egy fürdőszobát, mellékhelyiséget és vízelvezető rendszert találtak egy ősi dél-koreai lelőhelyen. Az intézet közleménye szerint az ovális alakú, gránitból készült WC két oldalán egy-egy téglalap alakú kő minden bizonnyal arra szolgált, hogy a használók guggolás közben erre helyezzék a lábukat.
Az intézet egyik munkatársa szerint az emberi ürülékre minden valószínűség szerint kézzel öntötték a vizet, tekintve, hogy a fürdőszobában nem volt olyan berendezés, amely automatikusan biztosította volna a salakanyag eltüntetéséhez szükséges folyadékot. A kutatók szerint a helyiség megépítéséhez használt anyagok kiváló minőségét figyelembe véve a fürdőszobát feltehetően a királyi család használta.