Múlt-kor.hu

Múlt-kor bolt: Itt vásárolhatsz termékeinkből 》

Egyiptomban fedezték fel a legrégibb lábnyomot

2007. augusztus 22. 13:00

Zahi Hawass, az Egyiptomi Régiségek Főtanácsának vezetője hétfőn számolt be arról, hogy az ország nyugati részén megtalálták a világ legrégibb emberi lábnyomát.

<

Hawass szerint a lábnyom kétmillió éves lehet, és "ez lehet Egyiptom történetének egyik legfontosabb felfedezése". A régészek az iszapba nyomódott, majd később megkövesedett lábnyomot akkor találták meg, amikor a Siva oázis mellett folytattak kutatásokat. A tudósok most a lábnyom mellett talált növényi maradványokon radiokarbon vizsgálatot végeznek, hogy meghatározzák a lenyomat pontos korát is.

A Régiségek Főtanácsának prehistorikus részlegét vezető Khaled Saad szerint az is lehetséges, hogy a lábnyom a hárommillió éves Lucynél is idősebb. Szerinte Egyiptom történetében a felfedezés azért bírhat egyedülálló jelentőséggel, mert az országban általában a fáraók korából találnak leleteket. Az egyiptomi emberi jelenlét legkorábbi nyoma Saad elmondása szerint eddig egy 200 ezer éves lelet volt.

Korábban több helyről számoltunk be ős- és ókori lábnyomokról. Az egyiket Szombathelyen találták meg, ahol a habarcsréteg egy helyen megőrizte a római kori csatornaépítő munkás lábnyomait, amelyet sikerült rögzíteni. Ausztrália nyugati részén, Új-Dél-Wales államban átlagban húszezer éves emberi lábnyomokat találtak, míg brit tudósok 40 ezer évesre becsült emberi lábnyomokat találtak Mexikóban.

Támogasd a Múlt-kor szerkesztőségét!

Miért támogassam a Múlt-kort?

Egyiptomban fedezték fel a legrégibb lábnyomot

Aktuális számunkat keresse az újságárusoknál vagy fizessen elő itt!

2024. tavasz: Tróntól a Szentszékig

Ízelítő a Magazinból

További friss hírek

Legolvasottabb cikkeink

Facebook Twitter Tumblr

 

Váltás az asztali verzióra