Múlt-kor.hu

Múlt-kor bolt: Itt vásárolhatsz termékeinkből 》

A Da Vinci-kód amatőr nyomozói

2004. október 4. 15:41

Egyre több a kódfejtő Az utolsó vacsora előtt, mármint Leonardo da Vinci félévezredes festményének csodálói - vagy csupán nézegetői - között.

<

Dan Brown A Da Vinci-kód című regényének 2003-as megjelenése után a turistákat elsősorban nem a lenyűgözően szép műalkotás története, a rajta alkalmazott festészeti megoldások érdeklik, hanem a képen található állítólagos jelek és kódok: miért szerepel, vagy nem szerepel a Szent Grál a festményen, férfi-e vagy nő a Krisztus mellett látható tanítvány.


A milánói idegenvezetők - a festménynek az olasz város egyik temploma ad otthont - arra panaszkodnak, hogy a látogatók egyszerűen félbeszakítják mondanivalójukat, és a könyvben olvasott kódokról faggatják őket. A könyv szerzője szerint ugyanis a képen a Megváltótól jobbra nem János, hanem Mária Magdolna, Jézus eltitkolt felesége ül, aki gyermeket is szült Krisztusnak. A két alak között felsejlő V-forma pedig a Szent Grál szimbóluma, ami a "szent nőiességet" hivatott jelképezni.


A látogatók - egy-két kivételtől eltekintve - hallottak már az amerikai író könyvéről. Legtöbbjük azt sem tagadja, hogy nem elsősorban Leonardo da Vinci világhírű festménye, hanem az egyház berkeiből kiszivárgott intrikák, a különféle titkos, vallási társaságokról terjedő pletykák miatt látogatott el a templomba.


(MTI Panoráma)

Támogasd a Múlt-kor szerkesztőségét!

Miért támogassam a Múlt-kort?

A Da Vinci-kód amatőr nyomozói

Aktuális számunkat keresse az újságárusoknál vagy fizessen elő itt!

2024. őszi különszám: Ármány és szerelem a Fehér Házban

Ízelítő a Magazinból

További friss hírek

Legolvasottabb cikkeink

Facebook Twitter Tumblr

 

Váltás az asztali verzióra