Múlt-kor.hu

Múlt-kor bolt: Itt vásárolhatsz termékeinkből 》

Hagyományőrzők támogatják Csobánc várának felújítását

2007. július 13. 17:00

Július 20-22-e között a Gyulaffy Napok keretén belül 100 egyenruhás hagyományőrző idézi meg a török hódoltság eseményeit.

<

Napközben hagyományőrző bemutatók, gyalogos és lovas viadalok, szalmavár-ostrom, hastáncosok és egyéb programok várják a látogatókat, miközben a népi iparművészek portékáiból is vásárolhatnak. Szakértő történészi vezetéssel meg lehet mászni a várhegyet és megtekinteni a romokat, esténként pedig színvonalas koncerteken szórakozhat a nagyérdemű.

Légifotók a várról a Civertan oldalán

A vár építését feltehetően az 1250-es években kezdték el, de az 1270-es években már mint elkészült várról tesz említést egy korabeli oklevél. Építtetői a diszeli nemesek voltak, azonban az 1300-as években már a dél-itáliai eredetű Rátót nembeli Gyulaffy-család tulajdona, egészen a 17. század második feléig. A hadas idők első szele 1490-ben érte a várat, mikor Mátyás király halálát követően Habsburg Miksa csapatai élén betört Magyarországra. Csobáncot, mint veszélyeztetett várat, Kinizsi Pál utasítására erődíteni kezdték. Ismerje meg a vár történetét!

A szervező Gyulaffy László Hagyományőrző Lovasbandérium - Csobánc Váráért Alapítvány fő célkitűzése Csobánc várának és a hozzá tartozó várútnak a rendbetétele, a vár rekonstrukciója, a végvári korszak hagyományainak ápolása, megidézése. A tavalyi esemény mintegy 3000 látogatót vonzott. 

Az alapítvány vezetője és a rendezvény főszervezője: Németh Gyula
Elérhetőségei: 06-87/709-701, 06-20/9317-446, [email protected]
További információk a rendezvényről és az alapítványról: www.csobancvar.hu

Támogasd a Múlt-kor szerkesztőségét!

Miért támogassam a Múlt-kort?

Hagyományőrzők támogatják Csobánc várának felújítását

Aktuális számunkat keresse az újságárusoknál vagy fizessen elő itt!

2024. ősz: 1944 – A szégyen éve

Ízelítő a Magazinból

További friss hírek

Legolvasottabb cikkeink

Facebook Twitter Tumblr

 

Váltás az asztali verzióra