A törökök tanítják a demokráciát az araboknak
2007. augusztus 7. 14:00
Törökország európai érdemeiről, teljesítményeiről, az iszlám és a demokrácia összehangolási törekvéseiről, valamint az európai uniós vitákról írt könyvet az MTI felelős szerkesztője.
<
A hazai közvélemény keveset tudhat a birodalom bukása utáni évtizedekről, a törökök európai érdemeiről. A török teljesítményt megalapozó múlt megértésében nyújthat feltétlen segítséget Flesch István a köztársasági Törökország történetével foglalkozó új könyve, amelyből az olvasó teljes áttekintést kaphat Törökország huszadik századi históriájáról.
Vagyis képbe kerülhet a törökök világháborús krízishelyzeteiről, katonai puccsairól, a ciprusi, örmény és kurd kérdésről, az iszlám és a demokrácia összehangolási törekvéseiről, valamint az európai uniós vitákról. A könyv szerzője, Flesch István az MTI felelős szerkesztője. Atatürk és kora című könyve 2004-ben jelent meg a Corvinánál.
Flesch István: A Török Köztársaság története. A köztársasági Törökország történetének rövid összefoglalása. Corvina Kiadó, Bp., 2007. 168 o. Ára: 1600 Ft.
A sorozat további kötetei:
- Kemp, Barry: Az egyiptomi Halottak Könyve
- John H. Arnold: Történelem
- Hervig Birg: A világ népessége
- Heinrich Krauss: Az angyalok
- Detlef Linke: Az agy
- Rudas Tamás: Közvélemény-kutatás
- Kolosi Péter: A kereskedelmi televíziózás Magyarországon
- Henning Boetius: Hidrogén-forradalom
- Karl Vocelka: Ausztria története
- Hartwin Brandt: Az ókor alkonya
- B. Szabó János: A mohácsi csata
- Thomas Junker: A biológia története
- Thomas O. Höllmann: A Selyemút
- Huszár Tibor: Az elittől a nómenklatúráig