Múlt-kor.hu

Múlt-kor bolt: Itt vásárolhatsz termékeinkből 》

A Napistennek áldoztak Ukrajna piramisain

2006. szeptember 11. 11:45

Az ókori Egyiptom piramisainál 300 évvel korábban épített, ősi épületek maradványait tárták fel a régészek Ukrajnában.

<

A régészek szerint az azték és maja piramisokra emlékeztető lépcsős épületet, aminek alapjait Luganszk (korábban Vorosilovgrád) városának közelében találták meg, ötezer évvel ezelőtt, a korai bronzkor napistent imádó animistái emelhették.

A piramis egy templomokból és áldozati oltárokból álló, két és fél négyzetkilométeres területen elterülő komplexum része volt. Viktor Klocsko, a régészek vezetője a Guardiannek elmondta, hogy a felfedezés nemzetközi jelentőséggel bír, mert ez az első ilyen korú és típusú lelet Kelet-Európában. Ez szerinte megváltoztatja az eddig gondoltakat az itt élő földművesek társadalmáról és fejlettségi szintjéről is.

Sznofru vörös piramisa Egyiptomban

A piramis közelében sírokat, az áldozati személyek, hamu és kerámia maradványokat is találták, kincsek vagy ékszerek azonban nem kerültek elő. A régészek szerint ez arra utal, hogy a piramison égőáldozatokat hajtottak végre, és nem valószínű, hogy bárki is élt a közelben. Klocsko szerint a környező völgyekben élők nagyjából 2000 éven keresztül a ceremóniákra látogattak ide, s szerinte az itt áldozók pogány kultusza a szlávokban élt tovább.

A piramisok Európában nagyon ritkák, ezek közül a legismertebb az az épület, amit a római korban Nizza közelében az egyiptomi kultuszokat ismerő római katonák emelhettek. A legutóbb pedig a bosnyák Indiana Jones talált titokzatos építményeket Visokónál, amelyekről még ma is folyik a vita.

Ön mit gondol? Hol keresne még piramisokat Európában? Itt megírhatja nekünk!

Támogasd a Múlt-kor szerkesztőségét!

Miért támogassam a Múlt-kort?

A Napistennek áldoztak Ukrajna piramisain

Aktuális számunkat keresse az újságárusoknál vagy fizessen elő itt!

2024. őszi különszám: Ármány és szerelem a Fehér Házban

Ízelítő a Magazinból

További friss hírek

Legolvasottabb cikkeink

Facebook Twitter Tumblr

 

Váltás az asztali verzióra