A pusztító hurrikán nem előzmény nélküli
2005. augusztus 31. 13:43
<
És Miami Beach csak az, ami nincs
1926: víz alatt a jövő |
Az 1920-as években több millió amerikai költözött Floridába, hogy a földterületekkel üzleteljen, és felépítse az ideális Amerikát. A telekárak egyre emelkedtek, ám a gyors virágzásnak a hurrikánok hamar véget vetettek. 1926. szeptemberében Miamin söpört végig egy szélvihar, ami több száz embert ölt meg, Miami Beach-et teljesen eltörölte, és a külvárosok teljesen víz alá kerültek. A túlélők nagy része vonatra szállt, és sosem tért vissza Miamiba. Két évvel később egy másik hurrikán érkezett Palm Beach-re, és több méter magas vízfallal csapott le a térségre, 2000 ember halálát okozva.
Az amerikai történelem legnagyobb hurrikánja
1943 |
1944. decemberében egy Csendes-óceáni tájfunnak majdnem sikerült az, amire a japánok soha nem voltak képesek. A hurrikán William Halsey admirális flottáját a Fülöp-szigeteknél érte, és három rombolót süllyesztett el rajta 800 tengerésszel.
Sokáig úgy tűnt, hogy a leggyorsabb amerikai hurrikán az 1961-es Nancy volt, amelynek sebességét 343 km/h-ra becsülték. Később a szélsebesség mérési eljárásaiban történt változások miatt kiderült, hogy az 1960-as évek adatai túl magasak. A legmagasabb szélsebességet - a későbbi adatok szerint - a Guam felett tomboló Pakak szupertornádó érte el óránkénti 380 km-es sebességével.