Múlt-kor.hu

Múlt-kor bolt: Itt vásárolhatsz termékeinkből 》

Az orvosi és vallási kiskapukat is kreatívan használták ki az amerikaiak a szesztilalom idején

2021. november 12. 09:11 Múlt-kor

<

Szeszcsempészet a tenger alatt

A prohibíciós törvényt persze amerikaiak tömegei szegték meg. Kijátszásának számtalan példája ismeretes, és az előírások megsértése pedig idővel „bocsánatos bűnné” vált.

A szesztilalom idején az amerikaiak rengeteg segítséget kaptak északi és déli szomszédjaiktól: az 1920-as években Kanada hatszor annyi rumot importált/csempészett az Egyesült Államokba, mint korábban, Mexikó pedig tízszeresére növelte szállítmányait.

A két ország csempészei általában a vízi utat választották, így egy láda rum 25 dollárba került, azonban ha a szárazföldi útvonalon érkezett a szállítmány, már dupla annyit ért.

Az Egyesült Államok absztinens évei alatt többször is felröppentek olyan hírek, amelyek szeszcsempész tengeralattjárók megjelenéséről tudósítottak.

A tisztviselők igyekeztek utánajárni ezen szóbeszédeknek, de kapacitás híján sok esetben egyszerűen abszurdnak nevezve ignorálták a felvetéseket.

Ha tengeralattjárókon nem is, más zseniális víz alatti szerkezettel érkeztek alkoholszállítmányok a tilalom utolsó éveiben. 1925-ben például a Michigan-tóban egy szivar alakú vastartályra bukkantak, amelyben akár 150 doboznyi sört is el lehetett rejteni, míg a Quebec, New York és Vermont határán található Champlain-tóban egy 5000 üvegnyi sör tárolására képes szerkezetet fedeztek fel.

Ezeket a dobozokat általában egy-egy hajó vontatta maga után a víz felszíne alatt. Még csak megbecsülni sem lehet, hogy hány ilyen sikeres utazásra lehetett példa az alkoholtilalom éveiben.

Támogasd a Múlt-kor szerkesztőségét!

Miért támogassam a Múlt-kort?

Az orvosi és vallási kiskapukat is kreatívan használták ki az amerikaiak a szesztilalom idején

Aktuális számunkat keresse az újságárusoknál vagy fizessen elő itt!

2024. tavasz: Tróntól a Szentszékig

Ízelítő a Magazinból

További friss hírek

Legolvasottabb cikkeink

Facebook Twitter Tumblr

 

Váltás az asztali verzióra