Az egyik legősibb Korán-kéziratra bukkanhattak
2015. július 22. 13:25 MTI
Az egyik legrégebbi Korán-kéziratot találták meg brit kutatók a Birminghami Egyetem könyvtárában, a két pergamenlap i. sz. 600 körül keletkezett. Az ősi írás így akár abból az időből is származhat, amikor Mohamed próféta (570-632) élt
Az egyetem szerdán kiadott közleménye szerint 95,4 százalékos a valószínűsége annak, hogy a kézirat 568 és 645 között keletkezett. Ezt az Oxfordi Egyetem egyik laboratóriumának radiokarbonos vizsgálatával állapították meg. Az ősi írás így akár abból az időből is származhat, amikor Mohamed próféta (570-632) élt, ezzel a muzulmán szent könyv egyik legrégibb kéziratának számíthat.
"A felfedezés sokat segíthet a Korán történetének tanulmányozásában. Nagyon büszkék vagyunk arra, hogy városunkban ilyen fontos történelmi dokumentumot őrizhetünk" - hangsúlyozta Susan Worrall, a Birminghami Egyetem Cadbury kutatókönyvtárának vezetője. Tévedésből a kérdéses ősi pergameneket egy hasonló, a 7. század második feléből származó Korán-kézirattal kötötték egybe. A lapokra tintával, régi arab írással jegyezték fel a Korán 18-20. szúráját, vagyis fejezetét.