A kamu vulkánkitöréstől a spagettiszüretig: hét híres áprilisi tréfa
2021. április 1. 10:06 Múlt-kor
A Loch Ness-i szörny teteme
Szenzációs hír száguldott végig a világon 1972. április első napján: megtalálták a VI. század óta fel-felbukkanó skóciai Loch Ness-i szörny tetemét, amelyet a tó környékén dolgozó észak-yorkshire-i Scarborough-ban lévő Flamingo Állatpark zoológusai fedeztek fel.
A szakértői csapat előző nap éppen reggelizett, amikor értesítették őket, hogy valami különös, ám halottnak tűnő lényre bukkantak a vízben.
Az első jelentések arról szóltak, hogy a rettegett élőlény mintegy másfél tonnát nyom, zöld színű és pikkelyes.
A szakértők megpróbálták Yorkshire-ba szállítani a kriptozoológia egyik legrejtélyesebb esetének maradványait.
Felrakták egy teherautóba, és indultak is, azonban Inverness város szirénázva érkező rendőrsége egy 1933-as törvényre hivatkozva – amely kimondja, hogy tilos elmozdítani azonosítatlan élőlényeket a Loch Ness-i tó környékéről – ezt megakadályozta.
Egy helyi vizsgálat végül megállapította, hogy a megtalált lény mégsem Nessie, hanem csupán egy Skóciában nem őshonos elefántfóka teteme.
Csak másnap derült ki a turpisság, hogy nem a sajtó képviselői voltak a szenzációhajhász tréfamesterek, a világméretű átverés felelősségét a Flamingo Park egyik munkatársa, a 23. születésnapját ünneplő John Shields vállalta magára.
Kiderült, hogy a fóka egy héttel azelőtt hunyt el a Dudley Állatkertben. Shields leborotválta a bajuszát, kövekkel tömködte ki a szájüregét, és lefagyasztotta, mielőtt a tóba hajította.
Az volt a szándéka, hogy a kollégáit megtréfálja a közelgő bolondok napja alkalmából. Azonban a vicc a rendőrség megjelenésével már korántsem ütött akkorát.