A kamu vulkánkitöréstől a spagettiszüretig: hét híres áprilisi tréfa
2021. április 1. 10:06 Múlt-kor
Lebegni a szobában
Egy nem mindennapi csillagászati jelenségről számolt be a híres – és számos különc szokásáról, köztük a monokli állandó viseléséről is ismert – brit csillagász, a 2012-ben elhunyt Patrick Moore 1976. április 1-jén a BBC Radio 2 adásában.
A szakember elmondása szerint aznap 9:47-kor a Jupiter és a Plútó együttállása figyelhető meg (pontosabban a most már törpebolygóra leminősített utóbbi égitest nagyobb testvére takarásába kerül), ennek köszönhetően megsokszorozódik gravitációs erejük, ami pár pillanatig érezhetően csökkenti a Föld saját tömegvonzását.
Ha a hallgatók ebben a percben a levegőbe ugranak, fantasztikus, lebegő érzésben lesz részük” – mondta Moore, akinek szavait senkinek sem jutott eszébe megkérdőjelezni, ugyanis igazi szaktekintélynek számított.
A néhány tucat reklamáló hallgató mellett több százan hívták fel a BBC munkatársait, hogy beszámoljanak nekik élményeikről, ugyanis „valóban” érezték a gravitációs erő csökkenését.
Egy nő elmondása szerint tizenegy tagú társaságuk felemelkedett a székről, majd körbelebegtek a szobában.
A történetről hamar kiderült, hogy áprilisi tréfa, ugyanis a Földtől több mint hatszázmillió kilométerre lévő égitestek nagyon messze vannak, hogy bármiféle, ember által is érezhető hatással legyenek bolygónkra, valamint a levegőbe ugráló emberekre.