Múlt-kor.hu

Múlt-kor bolt: Itt vásárolhatsz termékeinkből 》

Évtizedek után előkerült egy Szinyei-remekmű

2011. március 21. 08:36 MTI

Évtizedek után előkerült egy Szinyei-remekmű, amelyet a művészettörténet csak korabeli fekete-fehér reprodukciókról ismert – írta a Népszava.

<

A lap szombati számában a Belvedere Szalon közlésére hivatkozva azt írták, hogy ez a kép Szinyei Merse Pál Vadrózsabokor című olajképe, amelyet 1911-ben festett, abban az esztendőben, amikor nemzetközi megítélése elérte a tetőpontját: Berlinben és Münchenben rendezett kiállításán a kritika lelkesedve ismerte fel benne az impresszionistákkal egyenrangú újítót, a római nemzetközi kiállításon pedig elnyerte az egyik nagydíjat, Klimt, Mestrovic és a svéd Zorn társaságában.

1912-ben Szinyei gyűjteményes kiállításával nyitotta meg kapuit az Ernst Múzeum. Itt szerepelt először a Vadrózsabokor, a kiváló művészettörténész, Meller Simon tulajdonaként. Szintén a Meller család tulajdonaként 1939-ben újra felbukkant a Posta-takarékpénztár Árverési Csarnokában, majd 70 évre nyoma veszett. A lap idézi Bellák Gábor művészettörténészt, aki szerint igazi művészettörténeti szenzáció a kép előkerülése.

A kép a Belvedere Szalon március 26-i árverésén 12 millió forintos kikiáltási áron kerül kalapács alá.

Támogasd a Múlt-kor szerkesztőségét!

Miért támogassam a Múlt-kort?

Évtizedek után előkerült egy Szinyei-remekmű

Aktuális számunkat keresse az újságárusoknál vagy fizessen elő itt!

2025. tavasz: Szürke eminenciások

Ízelítő a Magazinból

További friss hírek

Legolvasottabb cikkeink

Facebook Twitter Tumblr

 

Váltás az asztali verzióra