Múlt-kor.hu

Múlt-kor bolt: Itt vásárolhatsz termékeinkből 》

Turistalátványosság lesz Romulus meggyilkolásának helyszíne

2008. november 26. 11:01 The Daily Telegraph

Hamarosan a turisták számára is látható lesz a római Fórumon az a hely, ahol a város első királyát birodalmi ábrándjai, és hatalommal kapcsolatos megszállottsága miatt mészárolhatták le, és amit az 1950-es években még lebetonoztak.

<

Angelo Bottini professzor, Róma régészeti főfelügyelője szerint a föld alatt egy fekete márványkő jelöli a helyet, ahol a mítosz szerint Romulus meghalt. A terület nincs túl jó állapotban: az 1950-es években állagmegóvási célokkal egy vasbeton kockával fedték le. Azt azonban a heves esőzések, és az időjárás szinte teljesen tönkretette, ezért a hatóságok a kocka elmozdítása mellett döntöttek. Az először 1899-ben felfedezett helyszín fölé egy álmennyezetet építenek majd, amely lehetővé teszi a további régészeti kutatásokat is.

A legendás testvérpárból Remus halála után Romulus lett a város első királya, akinek nevéhez a római társadalom alapjainak megteremtése mellett a hódítások megkezdése is fűződik: az ő vezetésével hódították meg a szabin területeket. I.e. 717-ben, vagy más források szerint 716-ban aztán Plutarkhosz szerint szenátorai fellázadtak ellene, és meggyilkolására szövetkeztek.

Van olyan forrás, amely szerint Romulus egy hatalmas viharban eltűnt Mars mezejéről, ám ezt szintén Plutarkhosz szerint csak a gyilkosok találták ki, hogy ne kelljen felelősséget vállalniuk a királyölésért. Ezt állítja Titus Livius is, aki szerint a szentárok titokban széttépték az uralkodót. A hamarosan trónra került Numa Pompilius aztán egy emlékművet állíttatott elődjének - amelynek tisztelete aztán az egész római kor során tovább élt.

Támogasd a Múlt-kor szerkesztőségét!

Miért támogassam a Múlt-kort?

Turistalátványosság lesz Romulus meggyilkolásának helyszíne

Aktuális számunkat keresse az újságárusoknál vagy fizessen elő itt!

2024. őszi különszám: Ármány és szerelem a Fehér Házban

Ízelítő a Magazinból

További friss hírek

Legolvasottabb cikkeink

Facebook Twitter Tumblr

 

Váltás az asztali verzióra